ČERVEN A ČERVENEC: SBĚR KVĚTŮ DIVIZNY A SLUNEČNICE

SBĚR KVĚTŮ DIVIZNY A SLUNEČNICE

budu stručný - během června a července sbírám téměř denně

 / záleží na počasí /cca 10 - 15 tisíc žlutavých květů divizny.
Každé ráno divizna rozkvete, cca do osmi hodin na nich profitují včelky a čmeláci / někteří zapomenutí bludní holanďané čmeláčci i později /a na mne při pěkném a teplém počasí zbude čas do cca dvanácti hodin, kdy je musím otrhat, jinak rychle vadnou a opadají.
U diviznových květů je důležité je sušit na přímém slunci, kvečeru jsou již pěkně suché a nádherně žluté. Toto mnozí neví, tak doporučuji vyzkoušet. Jelikož jsou květy divizny náchylné na vlhnutí, já je uchovávám v pětilitrových sklenicích s víčkem na twist. Za uvedenou dobu naplním po vrch sušenými květy cca 50 sklenic. Divizna je s květem slézu maurského základní částí mého Průduškového čaje pro malé i velké, ale i Květové bylinné směsi pro ženy a dívky aj.
Neméně důležité jsou pro mne i květy slunečnice, které na rozdíl od divizny po usušení nádherně zezlátnou.

Taktéž je suším na přímém slunci a již večer sesypávám do skleněných nádob. Přidávám je k dalším devíti druhům květů do již zmíněné květové směsi pro ženy a dívky. Tento čaj má moji pečeť originality a míchám jej nesmírně rád s vědomím, jak jsou z něj všechny dámy nadšené. Velmi si toho vážím a prozradím jen, že cca za rok najdete na našem webu video z bylinné zahrady i video z přípravy tohoto květového čaje...

Přeji krásné dny všem.

PODPIS1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení