Smetánka Lékařská ( Taraxacum officinale ) - kořen drcený

Kód: 147/100 147/200 147/500 147/501 Zvolte variantu
Neohodnoceno
62 Kč 117 Kč 248 Kč 469 Kč od 62 Kč
BALENÍ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Smetánka, běžně pampeliška má mimořádnou léčivou hodnotu V první řadě kořen smetánky - pampelišky výborně čistí krev, dále rovněž čistí a posiluje ledviny, napomáhá regeneraci jater, žlučníku a slinivky. Čaj ze smetánky podporuje trávení a růst červených krvinek, taktéž má příznivý vliv na snižování krevního tlaku, krevního cukru a cholesterolu. Prospívá krevnímu oběhu a zlepšuje činnost srdce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití: nechce se mi věřit, že by tuto rostlinu někdo neznal, snad jen zarytý měšťák anebo ten, kdo v kanceláři snad i ponocuje... smetánka, čili běžně pampeliška má mimořádnou léčivou hodnotu V první řadě kořen smetánky – pampelišky výborně čistí krev, dále rovněž čistí a posiluje ledviny, napomáhá regeneraci jater, žlučníku a slinivky. Čaj ze smetánky podporuje trávení a růst červených krvinek, taktéž má příznivý vliv na snižování krevního tlaku, krevního cukru a cholesterolu. Prospívá krevnímu oběhu a zlepšuje činnost srdce. Doporučuji užívat i na kožní problémy, alergie a revmatismus. Z výše uvedeného lze dovodit, že nám bude prospěšná i při obezitě.

příprava čaje: polévkovou lžíci drcených kořenů necháme vařit 10 min. v ½ L vody, poté scedíme do termosky a popíjíme během dne, doporučuji užívat hlavně půl hod. před každým jídlem. Odvar má hořkou chuť, lze ochutit lžičkou medu, kdo chce i citrónovou šťávou.

Poznámka: smetánka je neškodná ani při dlouhodobém užívání, nadměrné užívání, tj. velké dávky se však neprojeví zvýšením účinku.

smetánka-lékařská-kořen-drcený1_1