Sléz maurský / Malva mauritiana / - květ, sušeno přirozeným způsobem

Kód: 90/30G 90/50G 90/100 90/200 90/500 Zvolte variantu
Neohodnoceno
65 Kč 95 Kč 173 Kč 320 Kč 720 Kč od 65 Kč
BALENÍ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

sléz má antiseptické vlastnosti a detoxikační účinky, slizovité látky obsažené v květech slézu jsou nasládlé a jsou velmi vhodné na dýchací orgány / má nezastupitelné místo v mém čaji s názvem PRŮDUŠKOVÝ ČAJ PRO MALÉ I VELKÉ, ve kterém je v barevném kontrastu oproti zlatožlutým květům divizny /. Umí totiž jejich sliznice pokrýt ochrannou vrstvou, která je pak chrání před drážděním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

použití: sléz má antiseptické vlastnosti a detoxikační účinky, slizovité látky obsažené v květech slézu jsou nasládlé a jsou velmi vhodné na dýchací orgány / má nezastupitelné místo v mém čaji s názvem PRŮDUŠKOVÝ ČAJ PRO MALÉ I VELKÉ, ve kterém je v barevném kontrastu oproti zlatožlutým květům divizny /. Umí totiž jejich sliznice pokrýt ochrannou vrstvou, která je pak chrání před drážděním a zároveň urychluje hojení, má změkčující účinky a pomáhá rozpouštět hleny. Je velmi vhodný při suchém, dráždivém i bolestivém kašli. Čaj ze slézu doporučuji vyzkoušet i při dětských průjmech a při zánětech sliznice žaludku a trávicího traktu. Zevně pak doporučuji na koupele chodidel před zásahy pedikéra, velmi dobře změkčí starou a popraskanou kůži. Dobré jsou obklady ze slezových květů jako pomocník při léčení celulitidy, je vyzkoušen i jeho pozitivní účinek na bércové vředy / nejlépe společně s jitrocelem a řepíkem/.

příprava: 1 polévková lžíce květů na 1/4 l vroucí vody, necháme 10 min. stát přikryté, poté scedíme, pijeme dle potřeby 1-3x denně

POZNÁMKA: taktéž sléz lze používat dlouhodobě, je vhodný i pro kojící a těhotné ženy.

sléz-maurský-květ-celý1_1