Růže šípková ( Rosa canina, FRUCTUS CYNOSBATI ) - slupky hrubé drcené a čištěné

Kód: 135/100 135/200 135/500 135/501 Zvolte variantu
Neohodnoceno
48 Kč 92 Kč 217 Kč 385 Kč od 48 Kč
BALENÍ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Šípek se používá především pro své blahodárné účinky na močové cesty, snižuje množství cholesterolu, používáme jej jako podpůrný prostředek při léčbě aterosklerózy, při ledvinových a žlučníkových kamenech, taktéž při blokování tekutin v těle. Nejvíce ho však doporučuji jako prostředek ke zvýšení odolnosti organismu na lokální a celkové infekce a intoxikace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití: Šípek se používá především pro své blahodárné účinky na močové cesty, snižuje množství cholesterolu, používáme jej jako podpůrný prostředek při léčbě aterosklerózy, při ledvinových a žlučníkových kamenech, taktéž při blokování tekutin v těle. Nejvíce ho však doporučuji jako prostředek ke zvýšení odolnosti organismu na lokální a celkové infekce a intoxikace, je totiž významným zdrojem vitamínu C, zejména pro zimní období. Ve 100g plodů je obsaženo až 1 200mg vit.C. Podobně je to i v případě vit. A, skupiny B,P,K, hořčíku a dalších látek.


příprava: nejšetrnější a také nejchutnější čaj ze šípku připravíme studenou macerací s následným ohřevem bez vaření - 2 polévkové lžíce drcených šípků zalijeme cca 1/2 l studené vody a necháme několik hodin macerovat, tzv. táhnout. Poté vše zahřejeme na příjemnou teplotu asi 70 st.C, necháme ještě chvíli postát a scedíme, nejlépe přes papírový filtr. Pijeme příjemně teplé, dětem můžeme osladit medem. Chutná výborně, takže dobrou chuť.


POZNÁMKA: a nebojte se pít dlouhodobě, nemá žádné vedlejší škodlivé účinky.

šípek-obecný-slupky-hrubé-drcené-a-čištěné1_1