Kostival Lékařský / Symphytum officinale / - kořen drcený

Kód: 150/100 150/200 150/500 150/501 Zvolte variantu
Neohodnoceno
55 Kč 105 Kč 248 Kč 469 Kč od 55 Kč
BALENÍ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

již dle názvu se dá usoudit, že kostival je jeden z nejlepších přírodních prostředků na nemocné kosti. Kostival poslouží při vyvrtnutí, zánětech kostí a kostního vaziva, bolestech, krevních podlitinách, má příznivý vliv na scelování kosti / stimuluje růst buněk a regeneraci tkaniv /. Taktéž pomůže při špatně srůstajících a hnisajících ranách a stavech po amputaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

vnější použití: již dle názvu se dá usoudit, že kostival je jeden z nejlepších přírodních prostředků na nemocné kosti. Kostival poslouží při vyvrtnutí, zánětech kostí a kostního vaziva, bolestech, krevních podlitinách, má příznivý vliv na scelování kosti / stimuluje růst buněk a regeneraci tkaniv /. Taktéž pomůže při špatně srůstajících a hnisajících ranách a stavech po amputaci.

vnitřní použití: při nemocech sliznice dýchacích cest / kašel, bronchitida /, žaludečních těžkostech a zánětech žaludku, taktéž pomůže při dvanácterníkových a žaludečních vředech.

příprava na vnější užití: odvar - cca 20g drcených kořenů / cca 1,5 polévkové lžíce / vaříme zvolna asi 10 min. v 400 ml vody, poté nacháme stát půl hodiny a scedíme. Takto připravený odvar použijeme na obklady, výplachy, případně kloktání.
příprava na vnitřní užití: kombinovaně studený macerát +odvar - 1,5 až 2 polévkové lžíce drcených kořenů zalijeme 400 ml vody a necháme stát cca 8 hodin, poté scedíme. Pevný podíl poté zalijeme 200 ml nové vody, dáme na 3 min. vařit a po vychladnutí spojíme s prvním podílem. Takto získáme dávku na jeden den, pijeme během dne po cca dvou hodinách.

POZNÁMKA: kostival obsahuje pyrolizidinové alkaloidy, nedoporučuji užívat dlouho, vcelku max. 2 týdny, celkem za rok ne více než 5 týdnů!
V žádném případě nedoporučuji těhotným a v době kojení!

kostival-lékařský--kořen-drcený1_1