JARO: SBĚR A SUŠENÍ PRVNÍCH BYLIN | hloh, hluchavka a kopřiva

SBĚR A SUŠENÍ PRVNÍCH BYLIN

hloh, hluchavka a kopřiva

 

HLOH OBECNÝ

Hloh obecný sbíráme jakmile se květy rozvinou, nesmí být překvetlý / pozná se tak, že květy opadají, sesychaji a růžoví... /, já trhám květy i s listy, příroda nám na to dá většinou týden až deset dnů, poté květy rychle opadávají, vypadá to, jakoby v místech, kde hlohové keře rostou, lehce nasněžilo... Hloch je výbornou léčivkou na srdce a krevní oběh, snižuje krevní tlak, posiluje srdce a také celkově tonizuje. Proto jej přidávám do čaje na srdce a krevní oběh a taktéž do čaje při  nespavosti a na uklidnění.

 

HLUCHAVKA A KOPŘIVA

Hluchavku sbírám celou nať a používám do svého gynekologického čaje pro ženy a dívky. Lze sbírat opakovaně / nejlépe odřezáváním srpem  / podobně jako kopřivu na stejném místě několikrát za rok. Kopřiva dobře čistí, obsahuje železo a jiné prospěšné látky, používám ve více čajích / čaj ledvinový, čaj na hubnutí, bylinářův detoxikační čaj, čaj při cukrovce aj. /.

 

Letos to je vzhledem k počasí velký frmol, některé byliny  rostou o dost dřív a kvetou kratší dobu.

Proto je nutno neváhat a sbírat a sbírat a sbírat...:-D:-D:-( . Zde opravdu platí, že kdo zaváhá, tak nemá.

PODPIS1

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení