Puškvorec obecný ( Acorus calamus ) - drcený kořen

Kód: 138/50G 138/100 138/200 138/500 Zvolte variantu
Neohodnoceno
27 Kč 49 Kč 98 Kč 221 Kč od 27 Kč
BALENÍ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Kořen puškvorce podporuje látkovou výměnu, a proto se používá při žaludečních potížích. Taktéž podporuje tvorbu žaludečních šťáv, má zklidňující účinky na žaludek / tiší křečovité bolesti /, je účinný při nadýmání, infekčních průjmech, nechutenství, současně působí močopudně a desinfekčně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kořen puškvorce podporuje látkovou výměnu, a proto se používá při žaludečních potížích. Taktéž podporuje tvorbu žaludečních šťáv, má zklidňující účinky na žaludek / tiší křečovité bolesti /, je účinný při nadýmání, infekčních průjmech, nechutenství, současně působí močopudně a desinfekčně. Dále má uklidňující účinky, působí antidepresivně, utlumuje astmatické záchvaty, pozitivně působí u zesláblých lidí / ve stáří, po nemoci, ozařování, operacích, chemoterapii apod. /.

Nikdy může působit i značně protialergicky. Lze používat i zevně / proti revmatismu, při ekzémech, omývání špatně se hojících ran aj. /. Droga obsahuje 2-7 % silic, hořčiny, třísloviny, slizy, cukry, cholin, a dále fenylpropan beta-asaron, který je zřejmě mírně kancerogenní, proto neužíváme dlouho / cca 14 dnů /. Z drogy lze také připravit tinkturu vyluhováním v 50% alkoholu. Užívá se 15 až 30 kapek denně stejný čas.

příprava: polévkovou lžičku kořene macerujeme 5-8 hodin / nejlépe přes noc / ve studené vodě - cca 300ml, poté ohřejeme a pijeme ráno na lašno po doušcích příjemně teplé. Má svíravou chuť, ale není hnusný, kdo je rozumný, nebude brblat. Po cca 2 - 3 týdnech kůru přerušíme. Možno po měsíci opakovat.

puškvorec-obecný-kořen-drcený1_1