Kontryhel žlutozelený ( Alchemilla xanthochlora ) - nať ručně stříhaná

Kód: 105/20G 105/50G 105/100 Zvolte variantu
Neohodnoceno
45 Kč 102 Kč 184 Kč od 45 Kč
BALENÍ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

kontryhel dokáže pomoci při menstruačních potížích, snižuje její bolestivost a mírní nadměrné krvácení. Při pravidelném užívání harmonizuje menstruační cyklus. Po porodu dokáže kontryhel zastavit krvácení a opět zpevnit děložní svalstvo. Neocenitelný je také při kvasinkových infekcích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

použití: kontryhel dokáže pomoci při menstruačních potížích, snižuje její bolestivost a mírní nadměrné krvácení. Při pravidelném užívání harmonizuje menstruační cyklus. Po porodu dokáže kontryhel zastavit krvácení a opět zpevnit děložní svalstvo. Neocenitelný je také při kvasinkových infekcích - doporučuji na výplachy a sedací koupele při mykotických infekcích, tlumí totiž svědění a ničí původce infekce / účinek se zvýší při současném pití nálevu /.
Kontryhel je zdrojem fytohormonů / rostlinné hormony /, které jaksi umí kooperovat s hormony, které produkují ženy, proto tak blahodárně působí při ženských problémech. Dále má protizánětlivé účinky, proto je vhodný při zažívacích potížích, pomáhá při nadýmání, průjmech, bolestech břicha, pálení žáhyi žaludečních vředech. Kontryhel obsahuje velké množství antioxidantů, které zabraňují a oddalují poškození buněk, působí proto skvěle na pleť , oddaluje stárnutí a tvorbu vrásek, regeneruje a zpevňuje pokožku. Kontrtyhel dále zvyšuje bazální metabolismus, který indikuje zvýšené spalování tuků, což je možné využít pro přirozenou redukci váhy - hubnutí. Další dobrou vlastností kontryhelu je, že snižuje stresové inhibitory, které jsou jednou z příčin nespavosti, pomáhá tudíž i v této oblasti. Účinnými látkami kontryhele jsou třísloviny, zejména tanin, který má stahující účinky. Dále obsahuje minerální látky, isoflavony, flavony, flavonoidy, fytosteroly, hořčiny, silice, organické kyseliny a kyselinu salicilovou.

příprava: špetka / množství mezi tři prsty =1 polévková lžíce stříhaných listů / na 1/4 l vroucí vody, necháme 10 min. stát přikryté, poté scedíme, pijeme dle potřeby 1-3x denně

POZNÁMKA: dedoporučuji užívat při problémech s krví / vysoký krevní tlak, sraženiny, chudokrevnost apod. /. Neužívat 14 dnů před plánovanou operaci, neužívat také, pokud se berou léky na ředění krve / Aspirin, Klopitogrel-Plavix, Walfarin /. Taktéž není vhodný pro děti do 15 let.


Oblast sběru: Oderské vrchy

kontryhel-žlutozelený-nať-ručně-stříhaná1