Měsíček lékařský / Calendula officinalis / - květ se zákrovem, sušeno přirozeným způsobem

Kód: 72/50G 72/100 72/200 72/500 Zvolte variantu
Neohodnoceno
58 Kč 98 Kč 133 Kč 295 Kč od 58 Kč
BALENÍ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

nálev z květů měsíčku / nejlepší jsou sytě oranžové květy, při sběru za plného slunce se tyto velmi lepí, účinnou složkou jsou flavonoidy, které působí proti stárnutí buněčných membrán / má silné protizánětlivé účinky v oblasti zažívání, podporuje tvorbu žluče, uvolňuje křeče, je taktéž velmi vhodný při gynekologických potížích. Zevně urychluje hojení ran a působí antisepticky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

použití: nálev z květů měsíčku / nejlepší jsou sytě oranžové květy, při sběru za plného slunce se tyto velmi lepí, účinnou složkou jsou flavonoidy, které působí proti stárnutí buněčných membrán / má silné protizánětlivé účinky v oblasti zažívání, podporuje tvorbu žluče, uvolňuje křeče, je taktéž velmi vhodný při gynekologických potížích. Zevně urychluje hojení ran, působí antisepticky, taktéž proti plísním, zánětům kůže a na různé kožní problémy.

Olej vyrobeny z květů měsíčku / anebo v kombinaci s květy jiných bylin / viz moje BYLINKOVÁ KVĚTOVÁ SMĚS PRO ŽENY A DÍVKY / je vynikajícím prostředkem na mnohé kožní neduhy, ekzémy, ale i jako denní kosmetikum pro každého z nás. Doporučuji měsíčkové květy macerovat bez přístupu slunečního světla, flavonoidy v něm obsažené se tak lépe uchovají. Olej lze konzumovat i vnitřně při chronických zánětech, těžkých onemocněních střev, konečníku, žaludku, slinivky a dvanáctníku. Obecně lze říci, že tento olej je dobrý při všech zažívacích potížích, podporuje celý lymfatický systém a posiluje imunitu / viz můj přípravek LÉČIVÝ A KOSMETICKÝ OLEJ Z BYLINNÝCH KVĚTŮ /.

příprava: 1 polévková lžíce květů na 1/4 l vroucí vody, necháme 10 min. stát přikryté, poté scedíme, pijeme dle potřeby 1-3x denně

Měsíček-lékařský--Calendula-officinalis1